Jak zrobić płyn do dużych baniek mydlanych?

O bańkach wiemy wszystko! Zapraszamy na naszą nową stronę AleHeca.pl :-)

Kto z nas nie próbował puszczać baniek mydlanych? Obserwowanie i tworzenie małych, dużych i gigantycznych baniek mydlanych jest nieprawdopodobnym przeżyciem dla dzieci i dorosłych w każdym wieku. Często po zakupie tradycyjnego zestawu do puszczania baniek pojawia się pytanie, jak zrobić dobry płyn, z którego będą wychodziły naprawdę duże bańki mydlane.

Domowymi sposobami możemy stworzyć miksturę, która pozwoli na puszczanie baniek mydlanych większych niż do tej pory. W połączeniu z własnoręcznie wykonanymi sznurkami do baniek - zabawa na długie godziny gwarantowana! 

 

 

Ogromne bańki mydlane

foto Tomasz Pietrzyk

Do stworzenia swojego płynu będziemy potrzebowali trzech składników: płynu do naczyń, wody, gliceryny i trochę dobrych chęci.

Płyn do mycia naczyń

Warto poeksperymentować z różnymi płynami dostępnymi w naszych kuchniach i sklepach. Bardzo ważne jest aby płyn dobrze się pienił. Zacznij od tego, który masz w kuchni!

 

Woda

Do naszego małego eksperymentu spokojnie możemy dodać zwykłą wodę z kranu (wersja dla niecierpliwych) lub wody destylowanej dostępnej w każdym supermarkecie lub na stacji benzynowej (wersja dla cierpliwych). Woda destylowana sprzedawana jest w pięciolitrowych baniakach i kosztuje nie więcej niż 5 zł. W zależności od jakości wody w naszych kranach, woda destylowana może okazać się ważnym składnikiem.

 

Gliceryna

Gliceryna dodaje naszym bańkom mydlanym wytrzymałości, sprężystości i pięknych kolorów. To dzięki niej powstaną nam naprawdę duże bańki mydlane. Składnik ten kupicie w każdej aptece w małych plastikowych buteleczkach. Koszt gliceryny – do 2 zł. Mała buteleczka wystarczy nam na zrobienie kilku litrów płynu.

 

giant bsopa bubble

foto Maciej Ławniczak

Proporcje

Sukces naszego płynu zależy od zachowania odpowiednich proporcji przy tworzeniu płynu do puszczania baniek mydlanych. Najczęściej wykorzystuje się 1 część płynu do naczyń na 10 części wody. Powstałą miksturę delikatnie mieszamy i dodajemy kilka kropel gliceryny. Aby nie przesadzić z gliceryną warto dodawać ją stopniowo i sprawdzać efekty naszych prób. Na litr płynu do baniek przypada mniej więcej jedna łyżeczka gliceryny.

 

Akcesoria do puszczania baniek mydlanych

Bańki mydlane puszczać można z wielu rzeczy, które znajdziemy w każdym domu. Mogą to być m.in. wieszaki, butelki po wodzie mineralnej, lejki, trzepaczki do jajek, rurki do napojów, plastikowe kubeczki, bawełniany sznurek i oczywiście własne ręce.

Wystarczy sznurek, patyk i trochę wolnego czasu :-)

 

bańki mydlane xxl

foto Dariusz Nowaczyński

Technika puszczania baniek mydlanych

Wbrew pozorom najlepszą pogodą do puszczania olbrzymich baniek mydlanych nie jest słoneczny lecz pochmurny dzień, najlepiej po deszczu lub po burzy, kiedy powietrze jest wilgotne. Wrogiem baniek mydlanych jest również piana. Chcąc puszczać duże bańki, co jakiś czas zdejmuj pianę ręką. Podczas zabawy bańkami w zamkniętym pomieszczeniu warto podnieść wilgotność powietrza przez użycie spryskiwacza.

 

Powyższy przepis pozwala się cieszyć naprawdę dużymi bańkami mydlanymi dochodzącymi nawet do 50 cm. Większe bańki mydlane to już niezwykle strzeżona tajemnica każdego Bubble Mastera. Przy zastosowaniu odpowiedniej kombinacji najróżniejszych składników powstają bańki mydlane sięgające kilku metrów.

Jak zrobić płyn do baniek

foto Łukasz Jóźwiak

 

Życzymy udanej zabawy ze swoimi pociechami!

 

Podobne artykuły   

urodziny dla dziecka zabawy z chustą mikołajki wrocław

Jak zorganizować urodziny dla dziecka?

Zabawy kolorowym spadochronem

Jak zorganizować zabawę mikołajkową?

 

Ten artykuł znaleziono szukając poniższych fraz

  • duże bańki mydlane

  • pokazy bańkowe

  • jak zrobić płyn do baniek

  • sprzęt do baniek

  • organizacja zabaw z bańkami