Aktualności

"Tajemniczy liść, czyli co kryje się we wnętrzu liścia"-warsztaty UNIKIDS ruszają!

Zapraszamy na pierwsze w tym semestrze warsztaty "Tajemniczy liść, czyli co kryje się we wnętrzu liścia", które dobędą się 17 października w II LO w Świdnicy. Podczas warsztatów zaglądniemy do środka komórki roślinnej. Sprawdzimy czy liść rzeczywiście jest zielony, a może kryją się w nim inne zamaskowane kolory? Poznamy technikę chromatografii, która pozwoli nam znaleźć odpowiedź na to pytanie. Podamy liście badaniom morfologicznym i anatomicznym. Wykonamy samodzielnie preparaty z tkanek roślinnych. Dowiemy się do czego służą aparaty szparkowe i czym jest miękisz. Decyduje kolejność zgłoszeń, których można dokonać TUTAJ.

Ewolucja w akcji-czyli skąd u słonia wzięła się trąba?

Znamy już temat pierwszego wykładu na Uniwersytecie Dziecięcym UNIKIDS w Świdnicy. Na wykładzie postaramy się wyjaśnić jak to się stało, że wszystko wydaje się tak doskonale przystosowane do swojego środowiska życia. Poznamy tajniki historii życia na ziemi! Wykład poprowadzi dr Joanna Kochan. Wszystkich młodych studentów zapraszamy do auli II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy. Zapisy i szczegóły znajdują się na stronie www.unikids.pl/swidnica i na naszym profilu na facebooku.

Unikids - Uniwersytet Dziecięcy rusza w Świdnicy!

Wielka naukowa przygoda dla dzieci w wieku od 6 do 13 lat rusza w Świdnicy! Rozpoczęliśmy przygotowania do inauguracji roku akademickiego 2015/2016 na Uniwersytecie Dziecięcym Unikids. Czym jest Unikids? To naukowa zabawa w studiowanie. Przeznaczony jest dla wszystkich dzieci, które chcą dowiedzieć się m.in.: Czemu wyginęły dinozaury? Jak wygląda wszechświat i czy można zakleić czarną dziurę? Skąd się wzięły i po co nam pieniądze? Czy to magia czy fizyka? Znajdziemy odpowiedzi na wiele innych pytań, na które dorośli czasem nie mają czasu odpowiadać lub nie znają na nie odpowiedzi.

Zapisy  i szczegóły znajdziecie na www.unikids.pl/swidnica.

Trzy dni z teatrem w Świdnicy

Festiwal Teatru Otwartego wpsiał się już dawno w nasz imprezowy kalendarz. Tradycyjnie stworzyliśmy Strefę Zabawy, która w ciągu trzech dni zgromadziła całe rodziny. Plac przy Wieży Ratuszowej zamienił się w ogromne pole do gier - oczywiście w wydaniu maxi, a nasze bańki mydlane opanowały cały Rynek. Dziękujemy za świetną zabawę i zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji portalu Region-Fakty.

opieka nad dziećmi na weselu

Tak bawiliśmy się 26 kwietnia!

 

 
Organizator: AleHeca.com.pl
Produkcja: BMwideo
Licencja: SongFreedom

IV Dzień Bańki Mydlanej za nami

Wszystko wskazuje na to, że nasza impreza na stałe wpisała się do wiosennego kalendarza. Nauczeni doświadczeniem z lat ubiegłych przygotowaliśmy znacznie więcej magicznej mikstury do mega baniek - w tym roku było aż 200 litrów! Zmieniliśmy miejsce, zmieniliśmy godzinę - musieliśmy zacząć wcześniej ze względu na odbywający się w tym samym dniu Rajd Krause.

1 | | 2 | | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 ... z 32